095 235–55–27
050 737–18–88
067 616–16–44

Електрокардіографія (ЭКГ)

Электрокардиография сердечного ритма в Запорожье. ЭКГ Мединвест

ЕКГ – провідний метод діагностики в кардіології, заснований на реєстрації електричних імпульсів, що виникають під час роботи серця. ЕКГ діагностика дозволяє виявити найширший спектр порушень у роботі серцево-судинної системи різних стадіях. Холтер-моніторування дозволяє здійснювати безперервну реєстрацію динаміки серця за допомогою портативного пристрою протягом дня.

 • Малиновська Олександра Ярославівна
  Лікар кардіолог
  Малиновська Олександра Ярославівна

  Фахівець з функціональної діагностики в кардіології (СМАД, ЕКГ з Холтера).

  Лікар першої категорії, стаж роботи зі спеціальності 5 років. Кандидат медичних наук, асистент кафедри кардіології Запорізької медичної академії післядипломної освіти, автор 25 друкованих праць.

Принцип роботи

Електрокардіографія (ЕКГ) – найпоширеніший вид дослідження роботи серця. Це цінний метод діагностики захворювань серцево-судинної системи, що базується на вимірі коливань електричного поля серцевого м’яза.

ЕКГ серця проводиться за допомогою електрокардіографа, який реєструє зміну серцевих електричних імпульсів на паперовому носії (стрічка електрокардіограми) або моніторі у вигляді графіка – кривої із зубцями.

Навіщо проводиться?

Метод електрокардіографії дозволяє своєчасно діагностувати більшість серцево-судинних захворювань, у т.ч.

 • оцінити частоту, джерело ритму та можливі порушення серцевого ритму (з уточненням виду аритмії);
 • виявити недостатнє кровопостачання серцевого м’яза (ішемію), підтвердити наявність інфаркту з оцінкою його локалізації;
 • виявити наявність гіпертрофії шлуночків та стану серцевого м’яза;

Метод ЕКГ немає аналогів за своїм діагностичним потенціалом. Разом з необхідними обстеженнями та збиранням клінічних даних він дозволяє підібрати ефективне лікування, в т.ч. оперативне.

Пацієнтам, які пройшли ЕКГ у Медінвесті, доступні всі види додаткових досліджень та аналізів, консультації фахівців для встановлення точного діагнозу в найкоротші терміни.

Показання ЭКГ

Електрокардіографія може призначатися лікарем або проводитись з ініціативи пацієнта. Слід звернутися до фахівця за наявності наступних симптомів:

 • Запаморочення, непритомність, задишка;
 • Раптова слабкість, що не одноразово виникає;
 • Не пов’язане з фізичними навантаженнями та емоційним станом прискорене серцебиття;
 • Наявність болю в ділянці грудей.

Регулярно проходити процедуру ЕКГ рекомендується:

 • людям віком понад 40-45 років;
 • тим, хто переніс гостре інфекційне захворювання;
 • людям, які схильні до таких факторів ризику, як вживання алкоголю та куріння.

Прямі показання:

 • Діагностовані випадки чи підозри на аритмію, гіпертонію, інфаркт, ішемію, інсульт та інші захворювання серцево-судинної системи;
 • Порушення обміну речовин;
 • Порушення функцій щитовидної залози;
 • Цукровий діабет;
 • Хронічні захворювання дихальної системи;
 • Підготовка до госпіталізації, операції.

Під час вагітності процедуру необхідно проходити при постановці на облік, а також за наявності несприятливих симптомів (непритомність, запаморочення, стрибки тиску, біль у грудях).

Протипоказання

Процедура не має протипоказань та обмежень. Дослідження можуть проходити діти, вагітні та жінки, що годують. Крім того, проводиться обстеження плоду (КТГ). ЕКГ не рекомендується людям із деформацією грудної клітки, запальними захворюваннями шкіри грудного відділу. Їм призначають трансезофагеальне обстеження.

Підготовка

ЕКГ дослідження в центрі Медінвесту проводиться без будь-якої підготовки. При необхідності відновити дихання, розслабитись протягом 10-15 хвилин ви зможете це зробити у комфортних умовах нашого медичного центру.

Хід процедури

У нашому медичному центрі ЕКГ дослідження проводять в обладнаному приміщенні, де створені всі умови для зручності пацієнта. Процедура не викликає ніяких неприємних відчуттів і триває лише 5-10 хвилин.

Обстежуваний розташовується на комфортній кушетці. Фахівець розміщує необхідну кількість електродів на грудях, руках та ногах. Потім прилад реєструє необхідні показання, в режимі реального часу відображає їх на моніторі комп’ютера та друкує на спеціальній стрічці.

Результати обстеження

Досвідчений лікар функціональної діагностики в Медінвесті, провівши аналіз ЕКГ, відразу виявить можливі порушення і протягом 10-15 хвилин підготує висновок. Також ви отримаєте консультацію щодо необхідності додаткової діагностики (аналізів, рентгенології та ін.), відвідування профільних фахівців.

Необхідні документи

 • Паспорт.
 • Медичну документацію (висновки фахівців, витяг з історії хвороби, амбулаторну карту). Якщо Ви хочете оцінити динаміку хвороби захворювання, подайте результати попередніх досліджень.
 • Документи, що підтверджують декларація про пільги.
 • Поліс добровільного медичного страхування, якщо ваше дослідження оплачує страхова компанія.

Покрокова процедура

Для того щоб пройти процедуру Вам необхідно:

 • Записатися на прийом телефоном або через онлайн форму запису;
 • Прибути за 5-10 хвилин до початку прийому для оформлення документації та підготовки.

Електрокардіографія (ЭКГ) Ціни та знижки

Електрокардіографія з розшифровкою 100 грн.

Контакти

095 235–55–27
050 737–18–88
067 616–16–44

69005, Україна,
м. Запоріжжя,
вул. Перемоги, 78

Пн-Пт 800–2000

Сб-Вс 900–1800

Ми знаходимося у будівлі стаціонару Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань, навпроти 5-ї міської лікарні швидкої медичної допомоги. Ви можете приїхати до нас на машині, або на автобусі та маршрутному таксі, зупинка «ЛСУ» чи «5-та міська лікарня».

Записатися на прийом
Магнітно-резонансна томографія (МРТ)Ультразвукове дослідження (УЗД)Електрокардіографія (ЕКГ)Електроенцефалографія (ЕЕГ)Добове моніторування АТДобове моніторування ЕКГРефлексотерапевтПсихотерапевтМасажГомеопатія

Дякуємо!

Наш спеціаліст зв'яжеться з вами найближчим часом