095 235–55–27
050 737–18–88
067 616–16–44

Холтер моніторування

В медицинском центре Мединвест в Запорожье можно сделать холтеровское мониторирование сердца

Холтерівське моніторування — функціональне дослідження серцево-судинної системи, назване на честь його засновника Нормана Холтера. Цей метод дослідження дозволяє проводити безперервну реєстрацію динаміки серця на ЕКГ за допомогою портативного устрою (холтера). Холтерівський діагностичний метод дає можливість відслідковувати зміни у роботі серця та контролювати артеріальний тиск пацієнта протягом усього дня в умовах його природної активності.

  • Малиновська Олександра Ярославівна
    Лікар кардіолог
    Малиновська Олександра Ярославівна

    Фахівець з функціональної діагностики в кардіології (СМАД, ЕКГ з Холтера).

    Лікар першої категорії, стаж роботи зі спеціальності 5 років. Кандидат медичних наук, асистент кафедри кардіології Запорізької медичної академії післядипломної освіти, автор 25 друкованих праць.

Принципи роботи

Процедура холтер-моніторування проста. Лікар-кардіолог оглядає вас та прикріплює датчики невеликого портативного реєстратора ЕКГ на груди. Сам прилад, що фіксує, зазвичай розташовується на поясі. У Медінвест холтер моніторування проводять амбулаторно. Після доби прилад знімають. Далі ви можете повернутися до активної життєдіяльності.

Процедуру холтер-моніторингу автоматизовано. Але вам також доведеться докласти невеликих зусиль. Вам буде запропоновано вести щоденник, у якому необхідно фіксувати:

1. заняття під час неспання (ходьба, навантаження фізичного чи емоційного характеру та інших.);
2. час відпочинку та зміни роду занять;
3. самопочуття під час виконання тих чи інших справ, і навіть під час відпочинку.

Існує кілька принципів проведення холтер-могіторингу:

  • фрагментований (подійний);
  • постійний.

При проведенні постійного ЕКГ Холтеру протягом 24 годин реєструється до 100000 ударів серця. При постійному записі у реєстраторі зберігається інформація про цикли роботи серця за деякий час до початку нападу аритмії або появи больових симптомів. Ця функція необхідна, якщо пацієнт забуде натиснути кнопку реєстрації відразу.

Фрагментований холтерівський моніторинг проводиться, якщо симптоми аритмії виявляються не так часто. Таке дослідження може вимагати тривалішого часу проведення. Принцип реєстрації простий: коли ви відчуваєте ознаки порушення ритму серця, ви натискаєте кнопку на портативному приладі, і реєстратор знімає електрокардіограму.

Навіщо проводиться?

Добове моніторування по Холтеру необхідно проводити, якщо ви хочете отримати об’єктивні дані, що відображають повну інформацію про серцеву діяльність. Також холтерівське моніторування рекомендується у випадках, коли показники ЕКГ у нормі, але ви відчуваєте больові симптоми та тимчасові порушення ритму серця, що відбуваються епізодично і не завжди виявляються на прийомі у лікаря.

Метод Холтера виявляє будь-які порушення у роботі серця протягом доби, що неможливо при кардіологічному діагностуванні іншими методами. Таким чином, можна проаналізувати інформацію про роботу серця під час сну, а також у періоди різної активності пацієнта під час неспання.

Холтерівське моніторування дозволяє оцінити кровопостачання серцевого м’яза, частоту та послідовність скорочень. Завдяки добовому моніторуванню серця можливо виявити, а також своєчасно запобігти розвитку захворювань серцево-судинної системи, такі як:

  • аритмія (порушення серцевого ритму);
  • стенокардія;
  • гіпертонія (підвищення чи зниження артеріального тиску);
  • ішемічна хвороба серця.

Холтерівське моніторування здатне надати більш детальну інформацію про:

  • локалізації ішемії;
  • взаємозв’язку прояву стенокардії, а також безсимптомної ішемічної хвороби серця із змінами показників ЕКГ та умовами виникнення патологій;
  • характері зміщення та напрямку ST-Т під час нападів стенокардії.

Показання

  • Скарги на епізоди запаморочення, непритомність, порушення ритму серця.
  • Обстеження при перенесеному інфаркті міокарда, гіпертрофічній кардіоміопатії, інших тяжких хворобах серця.
  • Синдром WPW, синдром подовженого інтервалу QT.
  • Підозр на безсимптомну ішемію міокарда.
  • Підозра на синдром нічного апное (застосовується спеціальна програма для аналізу апное).
  • Контролює роботу кардіостимулятора.

Моніторування Холтером може використовуватися в комплексі з лікуванням аритмії та інших захворювань серцево-судинної системи для оцінки ефективності лікувальних заходів.

Протипоказання

Добове моніторування ЕКГ не показане при гострих запальних захворюваннях шкіри грудної клітки. Інших істотних обмежень цього дослідження немає. Воно може проводитися в будь-якому віці та при будь-яких супутніх захворюваннях.

Холтер моніторування Ціни та знижки

Моніторування по Холтеру ЕКГ добове 450 грн.

Контакти

095 235–55–27
050 737–18–88
067 616–16–44

69005, Україна,
м. Запоріжжя,
вул. Перемоги, 78

Пн-Пт 800–2000

Сб-Вс 900–1800

Ми знаходимося у будівлі стаціонару Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань, навпроти 5-ї міської лікарні швидкої медичної допомоги. Ви можете приїхати до нас на машині, або на автобусі та маршрутному таксі, зупинка «ЛСУ» чи «5-та міська лікарня».

Записатися на прийом




Магнітно-резонансна томографія (МРТ)Ультразвукове дослідження (УЗД)Електрокардіографія (ЕКГ)Електроенцефалографія (ЕЕГ)Добове моніторування АТДобове моніторування ЕКГРефлексотерапевтПсихотерапевтМасажГомеопатія

Дякуємо!

Наш спеціаліст зв'яжеться з вами найближчим часом