Прилад вимірює ваш артеріальний тиск, надуючи надягнуту на плече манжету і потім поступово спускаючи з неї повітря, так само як вимірює тиск лікар. Вимірювання відбуваються автоматично через певний проміжок часу. Вдень це 15 або 30 хв, вночі — 30 або 60 хв.

Для того, щоб результати дослідження змогли дати повну інформацію лікарю, необхідне Ваше активне сприяння. Протягом усієї доби заповнюйте, будь ласка, ЩОДЕННИК ПАЦІЄНТА. Опишіть у стовпці «Активність», що Ви робили: пробудження, відпочинок, ходьба, транспорт, перегляд телевізора, читання, прийняття їжі, прийняття ліків, прогулянка, біг, підйом сходами, сон, нічні пробудження та ін. стовпці.
Артеріальний тиск у кожної людини реагує на її діяльність. Тому без ретельно заповненого щоденника із зазначенням усіх моментів активності, часу прийняття ліків та фізичних навантажень повноцінне розшифрування даних моніторування неможливе.
Діагностика артеріальних гіпертензій (АГ):
- прикордонна АГ;
- виявлення феномена «білого халата»;
- підозра на симптоматичний характер артеріальної гіпертензії;
- обстеження хворих на АГ у поєднанні з ІХС, серцевою недостатністю, гіпертрофією міокарда лівого шлуночка, судинними захворюваннями головного мозку, порушеннями вуглеводного та ліпідного обміну, синдромом апное уві сні;
- обстеження осіб молодого віку, які мають несприятливу спадковість за артеріальною гіпертензією.
Діагностика артеріальних гіпотензій: обстеження хворих на хронічну конституційну та ортостатичну гіпотонію:
- обстеження хворих з порушеннями постурального та динамічного контролю АТ;
- синкопальні стани.
Контроль медикаментозного втручання: відбір хворих на проведення медикаментозного лікування; оцінка ефективності та безпеки фармакотерапії:
- оцінка резистентності до лікарського лікування та підбір оптимальної схеми лікування у таких хворих;
- вивчення індивідуального добового ритму артеріального тиску при хронотерапевтичному режимі медикаментозного лікування.
- ускладнення при попередньому добовому моніторуванні АТ;
- шкірні захворювання на плечі;
- тромбоцитопенію (зниження кількості тромбоцитів), тромбоцитопатію (неповноцінний якісний склад тромбоцитів) та інші захворювання крові в період загострення;
- травма верхніх кінцівок;
- захворювання з ураженням судин верхніх кінцівок;
- відмова пацієнта.
До відносних протипоказань можна віднести погану переносимість дослідження, виражені порушення ритму та провідності, систолічний артеріальний тиск понад 200 мм рт. ст.
Спеціальної підготовки не потрібно. Прийом або відміна препаратів напередодні та в день дослідження повинні бути узгоджені з лікарем. Добове моніторування артеріального тиску не можна проводити в день інтенсивних діагностичних обстежень, у тому числі взяття крові для аналізів, рентгенівського обстеження, фізіотерапевтичних процедур.