095 235–55–27
050 737–18–88
067 616–16–44

Ультразвукове дослідження (УЗД)

Ультразвуковая диагностика (УЗИ) в Запорожье

Ультразвукова діагностика – це безпечний для пацієнта та інформативний для лікаря вид дослідження. Лікувально-діагностичний центр Медінвест оснащений найновішим обладнанням експертного класу для проведення будь-яких типів досліджень, на якому працюють висококваліфіковані фахівці. Ви можете пройти ультразвукову діагностику у зручний для Вас час, а уважний персонал забезпечить комфорт проходження процедур.

  • Сапронова Жанна Едуардівна
    ЛІКАР УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ДІАГНОСТИКИ
    Сапронова Жанна Едуардівна

    Лікар вищої категорії зі стажем роботи понад 22 роки. Кандидат медичних наук.

    Займається дослідженням прохідності та тромбооклюзійних уражень брахіоцефальних артерій, інтракраніальних судин, черевної аорти та вісцеральних гілок, ниркових артерій. УЗД органів черевної порожнини, нирок, щитовидної залози.

  • Лашкул Дмитро Андрійович
    ЛІКАР УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ДІАГНОСТИКИ
    Лашкул Дмитро Андрійович

    Лікар із вищою категорією з ультразвукової діагностики та досвідом роботи понад 16 років. Доктор медичних наук. Член Європейського товариства кардіологів, Європейської асоціації кардіоваскулярної візуалізації, Українського товариства кардіологів, Української асоціації фахівців у галузі еходоплеркардіографії. Учасник провідних кардіологічних форумів у всьому світі. Автор понад 120 наукових праць, 3 патентів України на корисну модель.

    Спеціалізується на ультразвуковому дослідженні серця та судин.

  • Соколова Марина Володимирівна
    ЛІКАР УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ДІАГНОСТИКИ
    Соколова Марина Володимирівна
    Магістр з медицини. Лікар кардіолог, лікар ультразвукової діагностики.
    Асистент кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології факультету післядипломної освіти ЗДМУ. Член європейського товариства кардіологів (Professional ESC member). Лікар філософії (кандидат медичних наук). Близько 30 наукових публікацій з кардіології.
    Проводить дослідження: ЕКГ, комплексна ехокардіоскопія з допплерографією, СМАД із подальшим підбором або корекцією антигіпертензивної терапії. Консультація пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями: ІХС, ГБ, СН, порушеннями ритму та провідності (в т. ч. з фібриляцією передсердь), кардіоміопатіями, нейроциркуляторною дистонією, а також з коморбідною патологією.
  • Кащеєва Олександра Андріївна
    ЛІКАР УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ДІАГНОСТИКИ
    Кащеєва Олександра Андріївна

    Спеціалізується на дослідженні органів черевної порожнини (ОЧП), сечовидільної системи (МВС), узі простати, щитовидної залози, артерій та вен нижніх та верхніх кінцівок.

  • Бобракова Алла Володимирівна
    ЛІКАР УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ДІАГНОСТИКИ
    Бобракова Алла Володимирівна

    2010 року закінчила Запорізький державний медичний університет за спеціальністю «Лікувальна справа». 01.10.-30.12.2013р- спеціалізація «Гінекологія дитячого та підліткового віку» у Київській медичній академії післядипломної освіти ім. Шупіка. 01.09.-01.12.2016 р -спеціалізація «Ультразвукова діагностика» у Запорізькій медичній академії післядипломної освіти. Постійний учасник конференцій, семінарів, майстер-класів та курсів тематичного вдосконалення лікувальної та діагностичної спеціальностей.

    Спеціалізується на ультразвуковому дослідженні: органів малого тазу, молочних залоз, щитовидної залози, сечовидільної системи (нирки + сечовий міхур), узі магістральних судин голови та шиї.

Принцип роботи

Методика УЗД базується на принципі ехолокації: кожен орган і тканина по-різному відображають отримані звукові сигнали, що дозволяє виявити різні зміни в їх будові та розвитку, визначити їх розміри та розташування.

При ультразвуковому дослідженні з доплером (доплера УЗД, доплерографія) використовуються відбиті звукові хвилі для оцінки кровотоку через кровоносні судини. Це допомагає оцінити кровотік через основні артерії та вени рук, ніг, шиї.

Дослідження може показати скруту кровотоку за наявності звужень в артеріях шиї, що може спричинити інсульт. Так само можуть бути діагностовані згустки крові у венах ніг, які можуть відірватися та порушити кровотік у легенях.

Безпека

Ультразвукові дослідження не мають променевого навантаження на організм. Ультразвукові хвилі відносять до механічних коливань високої частоти, які людиною не відчуваються. У момент проведення ультразвукового дослідження відчувається лише дотик датчика до тіла та холодок від гелю, який наносять на шкірний покрив, щоб між шкірою та датчиком не виявилося повітряного прошарку.

Устаткування

У лікувально-діагностичному центрі Медінвесту використовується сучасне обладнання General Electric (GE), апарат точність результатів якого в кілька разів перевищує можливості звичайного аналогового. А також найсучасніша ультразвукова система нового покоління Vivid S5 (General Electric, США) для мешканців нашого міста.

Вони забезпечують:

  • високу чіткість та деталізацію зображень, що підвищує ефективність та точність діагностики;
  • дозволяють бачити анатомічні деталі, що невидимі на звичайних ультразвукових сканерах;
  • у складних для діагностики випадках мають додаткові можливості: кольорове доплеркартування, енергетичний допплер, двонаправлений допплер-режим (допплер використовують для дослідження кровотоку);
  • працюють у режимі тканинної гармоніки (для кардіологічних досліджень);
  • 3D/4D режим (3-мірне зображення в реальному часі).

Як часто потрібно проводити УЗД?

Навіть за відсутності значних проблем зі здоров’ям бажано 1 раз на рік проходити ультразвукове скринінгове обстеження. Багато захворювань, виявлені на ранній стадії (навіть злоякісні новоутворення), здебільшого повністю виліковуються.

У стандартний скринінговий протокол УЗД (який краще виконувати щорічно) входить дослідження щитовидної залози, органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза та селезінка), нирок, органів малого тазу. При виявленні відхилень, можливо, доведеться пройти поглиблене обстеження.

Протипоказання

У принципі УЗД не має протипоказань. Виняток становить лише внутрішньоректальний УЗД при деяких захворюваннях прямої кишки. УЗД можна застосовувати скільки завгодно часто для спостереження за динамікою патологічного процесу, оскільки воно абсолютно нешкідливе для пацієнта. УЗД має обмежену можливість при захворюваннях легень, шлунка та кишечника.

Показання

УЗД органів черевної порожнини

Показаннями до УЗД органів черевної порожнини є будь-які болі та неприємні відчуття в животі, епізоди пожовтіння шкіри та склер. Динамічному контролю підлягають виявлені раніше захворювання (жовчнокам’яна хвороба, холецистити, панкреатити, кісти та доброякісні новоутворення), перенесений гепатит.

Пацієнтам з хронічними формами захворювань здійснюється згідно з рекомендацією лікаря, як правило, не рідше одного разу на рік. З профілактичною метою та для раннього виявлення захворювань, рекомендуємо регулярно проводити дане дослідження всім здоровим особам, особливо старшої вікової групи.

УЗД нирок

Показаннями до УЗД нирок є болі в ділянці нирок, дизуричні явища (болі, неприємні відчуття при сечовипусканні, прискорене сечовипускання), сечокам’яна хвороба та інші захворювання нирок, виявлені раніше, що підлягають динамічному спостереженню.

За допомогою УЗД можуть бути виявлені кісти, гемангіоми нирок, гідронефроз, конкременти, запальні процеси. УЗД нирок обов’язково проводиться при гіпертонічній хворобі, щоб виключити так звану «ренальну гіпертензію».

УЗД щитовидної залози

Дослідження щитовидної залози слід проводити за наявності таких скарг як серцебиття, пітливість або мерзлякуватість, субфебрильна температура тіла, підвищена стомлюваність, нервозність, плаксивість, тремор (тремтіння) рук, при різких коливаннях ваги, випаданні волосся, больових відчуттях і почутті дискомфорту. в ділянці передньої поверхні шиї.

Динамічне УЗД проводиться при виявлених раніше вузлових утвореннях, збільшенні щитовидної залози, тиреоїдитах, а також жінкам із патологією молочних залоз та гінекологічними проблемами. Оцінюється положення, розміри, структура щитовидної залози, стан тканин, що оточують залозу, лімфатичних вузлів, оцінка кровотоку доплерографічним методом. Частота проведення УЗД щитовидної залози визначається лікарем.

УЗД сечостатевої системи

Якщо Вас турбує один або кілька перелічених розладів, ми рекомендуємо Вам негайно записатися на комплексне УЗД органів сечостатевої системи.

  • біль у ділянці попереку;
  • біль у ділянці живота, набряклість, зміна кольору сечі;
  • прискорене сечовипускання;
  • наявність крові у сечі;
  • зміни в аналізах сечі;
  • підозри на пухлинні утворення;
  • симптоми ниркової кольки;
  • запальні процеси та інфекційні захворювання;
  • уроджені патології;
  • травми органів сечостатевої системи.

УЗД серця

Наявність хоча б однієї з нижче перерахованих скарг: слабкість, задишка, тривале підвищення температури тіла, прискорене серцебиття, перебої в роботі серця, біль у серці, епізоди втрати свідомості, поява набряків.

  • Наявність змін під час електрокардіографічного дослідження;
  • Виявлення шумів у серці;
  • Підвищення артеріального тиску;
  • Усі форми ішемічної хвороби серця (постинфарктний та атеросклеротичний кардіосклероз, нестабільна стенокардія, гострий інфаркт міокарда);
  • Кардіоміопатії;
  • Захворювання перикарда;
  • Системні захворювання (ревматизм, системний червоний вовчак, склеродермія);
  • Вроджені та набуті вади серця;
  • Захворювання легень (гостра пневмонія, хронічний бронхіт, бронхектатична хвороба, бронхіальна астма).

При собі необхідно мати попередні ЕКГ, витяги з амбулаторної карти та історії хвороби.

Дуплексне сканування судин голови та шиї

Основними показаннями до проведення дуплексного сканування судин голови та шиї є:

  • Головні болі, запаморочення, порушення пам’яті та концентрації уваги, періодичні непритомності, зниження слуху чи зору;
  • Травми голови та шиї;
  • Шийний остеохондроз;
  • Наявність хронічних захворювань (гіпертонічна хвороба, атеросклероз, діабет, ожиріння);
  • Хвороба Такаясу та інші васкуліти, визначення різного артеріального тиску на правій та лівій руках (різниця більше 10 ммрт ст);
  • Запланована операція на серці та судинах;
  • Інсульт;
  • Пухлини в області голови та шиї;
  • Патологія судин іншої локалізації;
  • Наявність факторів ризику виникнення судинної патології (куріння, малорухливий спосіб життя).

УЗД молочних (грудних) залоз

  • больовий синдром;
  • запальні зміни;
  • наявність патологічних об’ємних утворень;
  • травматичні ушкодження;
  • оцінка стану силіконових протезів.

УЗД органів малого тазу у жінок

Спектр діагностичних завдань УЗД органів малого тазу у жінок надзвичайно широкий — доброякісні та злоякісні утворення матки та яєчників, запальні процеси, моніторування фолікулярного апарату яєчників при лікуванні безплідності, діагностика ранніх термінів вагітності, діагностика причин дизуричних розладів та ін.

Частота проведення, що рекомендується: у відсутності скарг — 1 раз на рік з метою виявлення прихованої патології, за наявності гінекологічної патології — згідно з вказівками лікаря.

Підготовка

УЗД органів черевної порожнини (ОБП): за 2-3 дні до дослідження необхідно дотримуватися дієти: не вживати в їжу продукти, що дають газоутворення, свіжі овочі, фрукти; обов’язково натощак.

УЗД сечостатевої системи: обов’язковою умовою має бути наповнення сечового міхура, оскільки цей орган служить «акустичним вікном» для візуалізації досліджуваних органів (матки, передміхурової залози). За 1-1,5 години до дослідження необхідно випити близько 1 літра негазованої (!) рідини.

Дослідження молочних залоз: необхідно проводити з 5 по 14 день менструального циклу.

Необхідні документи

  • Паспорт.
  • Медичну документацію (висновки фахівців, витяг з історії хвороби, амбулаторну карту). Якщо Ви хочете оцінити динаміку хвороби захворювання, подайте результати попередніх досліджень.
  • Документи, що підтверджують декларація про пільги.
  • Поліс добровільного медичного страхування, якщо ваше дослідження оплачує страхова компанія.

Покрокова процедура

Для того щоб пройти процедуру Вам необхідно:

  • записатися на прийом телефоном або через онлайн форму запису;
  • прибути за 5-10 хвилин до початку прийому для оформлення документації та підготовки.

Ультразвукове дослідження (УЗД) Ціни та знижки

УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка) 250 грн.
УЗД нирок 200 грн.
УЗД ОЧП + нирок 350 грн.
УЗД щитовидної залози 250 грн.
УЗД слинної залози 200 грн.
УЗД сечовидільної системи (нирки + сечовий міхур + сечоводи) 250 грн.
Комплексне УЗД серця з допплерографией ЕХО-КС (в тому числі для дітей); 400 грн.
Комплексне УЗД серця з допплерографией ЕХО-КС (в тому числі для дітей) доктор Професор Лашкул 500 грн.
УЗД магістральних артерій голови і шиї (дуплексне сканування) 400 грн.
УЗД магістральних артерій голови і шиї (дуплексне сканування) з функціональними пробами; 450 грн.
УЗД вен верхніх кінцівок (2 кінцівки) 350 грн.
УЗД вен верхніх кінцівок (1 кінцівки) 200 грн.
УЗД сечового міхура, передміхурової залози 250 грн.
УЗД сечовидільної системи + простата 350 грн.
УЗД калитки (мошонки) 200 грн.
УЗД судин нирок 250 грн.
УЗД гілок черевного відділу аорти, вен ворітної системи 220 грн.
УЗД вен нижніх кінцівок (доплерографія) 1 нога 250 грн.
УЗД вен нижніх кінцівок (доплерографія) 2 ноги 400 грн.
УЗД колінного суглоба 250 грн.
УЗД плерви 200 грн.
УЗД легень та плеври 400 грн.
УЗД молочних (грудних) залоз 250 грн.
УЗД-гінекологія (абдомінальний датчик) – лікар гінеколог 250 грн.
Знижка для інвалідів, пенсіонерів, учасників ООС, ліквідаторів 10%
Друк додатково результату УЗД на фото (1 шт.) 50 грн.

Контакти

095 235–55–27
050 737–18–88
067 616–16–44

69005, Україна,
м. Запоріжжя,
вул. Перемоги, 78

Пн-Пт 800–2000

Сб-Вс 900–1800

Ми знаходимося у будівлі стаціонару Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань, навпроти 5-ї міської лікарні швидкої медичної допомоги. Ви можете приїхати до нас на машині, або на автобусі та маршрутному таксі, зупинка «ЛСУ» чи «5-та міська лікарня».

Записатися на прийом




Магнітно-резонансна томографія (МРТ)Ультразвукове дослідження (УЗД)Електрокардіографія (ЕКГ)Електроенцефалографія (ЕЕГ)Добове моніторування АТДобове моніторування ЕКГРефлексотерапевтПсихотерапевтМасажГомеопатія

Дякуємо!

Наш спеціаліст зв'яжеться з вами найближчим часом