УЗД органів черевної порожнини

УЗД органів черевної порожнини – ультразвуковий метод діагностики, що застосовується для дослідження органів черевної порожнини. Тривалість процедури 15-20 хвилин.

Під час проведення дослідження лікар УЗД проводить загальну оцінку стану внутрішніх органів пацієнта, визначає розмір органів, їх розташування та загальний стан черевної порожнини.

УЗД дозволяє оцінити розміри органів (печінки, підшлункової залози, жовчного міхура та селезінки), визначити наявність запального процесу в черевній порожнині, об’ємних утворень та вільної рідини в черевній порожнині.

Висновок УЗД надається пацієнту у повному обсязі, включаючи опис патологічних змін в органах черевної порожнини та опис не змінених органів.

Підготовка до УЗД

Процедуру краще проводити натще, вранці. Перед дослідженням пацієнту бажано 2-3 дні дотримуватись дієти. З раціону бажано виключити алкоголь, грубу клітковину (капуста), боби, жирну, смажену, гостру, солону їжу, газовані напої, молоко та чорний хліб.

Так як ця їжа сприяє надмірному накопиченню газу в кишечнику, що вкрай не бажано при цьому виді обстеження. Газові бульбашки в кишечнику спотворюють зображення та можуть вплинути на точність діагностики.

Для того, щоб максимально виключити похибки, за день до обстеження бажано прийняти проносний препарат, або використовувати гліцеринову свічку.

Людям, схильним до надмірного газоутворення, додатково допоможуть позбавитися газів у черевній порожнині допоможуть прибрати такі препарати, як, наприклад, активоване вугілля або еспумізан.

На обстеження потрібно приходити натщесерце, утриматися від куріння, не пити рідину, не вживати льодяники та жувальну гумку, щоб не викликати спазм шлунка.

Ціни на УЗД